Online Laboratuvara Hoşgeldiniz,

Online Laboratuvar kullanmak için ,accaunta girin veya uye olun.

Neuron sisteminin örnek fotoğrafı

Kemiklere herzaman bakmak gerekir çunku ,önemli fonksiyona hizmet eder.Vücudun şeklini ve şeklini sağlar, destek ve koruma, bedensel harekete izin verir, vücut için kan üretir ve mineral depolar

Kas sistemi canlıya hareket yeteneği sağlayan sistemdir. Kas sistemi omurgalılarda sinir sisteminin kontrolü altında omasına rağmen bazı kaslar tamamen otonom çalışabilir.

İnsan sindirim sisteminde sindirim; mekanik ve kimyasal sindirim olarak ikiye ayrılır. Fiziksel sindirim, molekülleri küçük moleküllere ayırmaktır. Kimyasal sindirimin görevi ise, besinleri en küçük yapı taşına kadar ayırmaktır.

Solunum sistemi, kandaki karbondioksit gazının oksijen gazı ile yer değiştirmesini sağlayan sistemdir. Solunumun temel organı akciğerlerdir. Göğüs boşluğunda asılı olarak bulunan akciğerler pembemsi renkte süngersi yapıdadır. Bu pembemsi görünüm sigara içenlerde veya pasif içicilerde siyahlaşmış bir hal alır.

Boşaltım sisteminin vücut dengesinin sağlanmasında çok önemli bir yeri vardır. Böbrekler, üreterler ve idrar kesesinden oluşan boşaltım sistemi, yapım-yıkım sırasında ortaya çıkan atık maddelerin atılımından sorumludur. Vücut işlevlerinin sürekliliği için hücrelerden atık maddelerin atılması gerekir.

BİLGİLENDİRME

Kolan British Kyrenia Medical Center şubemiz geçici süreliğine yenilenmektedir.

Yeni binamız en yakın sürede Karaoğlanoğlu’nda hizmete başlayacaktır.

Lefkoşa Kolan British Hospital’den randevularınızı alabilirsiniz.